Akademia Steka

Maturmeat to jedyny opatentowany system sezonowania mięsa metodą suchą. Najlepsze efekty procesu sezonowania uzyskujemy po 21 dniach, im czas sezonowania dłuższy smak mięsa jest bardziej intensywny i skoncentrowany. Proces sterowany jest przez program komputerowy zaopatrzony w sterownik, który kontroluje prędkość przepływu powietrza, temperaturę oraz wilgotność. Zaletą urządzenia jest stałe monitorowanie PH mięsa poprzez wbudowaną sondę. W początkowej fazie procesu następuje utrata wody (ok 20%-30%), następnie rozerwanie ścięgien oraz włókien, a także rozpad kolagenu, przez co mięso staje się kruche.

Zobacz katalog

W budowie piekarnika są używane materiały ogniotrwałe które sprawiają, że Josper jest szybszy, mocniejszy i szybciej osiąga temperaturę grillowania 300-572*C. Piekarnik doskonale izoluje i zatrzymuje ciepło w środku, jest wytrzymały na wysokie temperatury i niebywale odporny. Producenci próbujący skopiować produkty marki Josper używają prostej szuflady do wlotu powietrza i do zbierania popiołu – w efekcie szuflada nie zamyka się hermetycznie, powietrze dostaje się do środka i w konsekwencji piekarnik zamienia się w maszynę bez kontroli. Zużywa on ogromne ilości węgla drzewnego i co najważniejsze i niebezpieczne: kiedy tlen dostaje się do wnętrza pieca, płomienie pojawiają się wewnątrz.
Josper projektuje i produkuje dolną część pieca w kształcie lejka, dzięki czemu powietrze może wchodzić w bardziej jednorodny i naturalny sposób. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, istnieje patent odlewu, którego główną funkcją jest całkowita kontrola wlotu powietrza, zapewniająca hermetyczne zamknięcie. W efekcie otrzymujemy:
• Łatwy w obsłudze piekarnik
• Wyższą kontrolę nad żarem
• Możliwość zgaszenia 95% płomienia
• Ogromne oszczędności węgla drzewnego

Jakość marki jest potwierdzana w miarę upływu czasu. Josper produkuje piece od prawie 45 lat, ma ponad 25 000 klientów. Wszystkie certyfikaty jakości produktów firmy oparte są na testach przeprowadzonych w prestiżowych, niezależnych i niezależnych laboratoriach, o solidnym zapleczu.

    Dlaczego Josper?

Optymalne rezultaty dla wszystkich rodzajów żywności
Nawet do 35% szybsza praca urządzeń
Nawet do 40% mniejsze zużycie węgla
Funkcja Dual Oven-Grill

Zobacz katalog

Każda technologia, system lub produkt opracowany przez Halton jest tworzony, aby osiągnąć jeden lub więcej z filarów rozwiązań kuchni wysokowydajnych Halton, takich jak: efektywność energetyczna, jakość środowiska wewnętrznego (IEQ), bezpieczeństwo żywności i przeciwpożarowe oraz oczyszczanie powietrza.

Harmonijne połączenie wyżej wymienionych filarów na tak różnorodnych przestrzeniach, jak kuchnie profesjonalne, stanowi nie lada wyzwanie. Jednakże dzięki największemu wyborowi rozwiązań wentylacji w kuchniach profesjonalnych na rynku staje to się łatwe.

Zobacz katalog