Cook & Chill

Cook & Chill, czyli „Gotuj i schłódź” – jest to metoda przygotowania żywności, która pozwala na przygotowanie potraw z wyprzedzeniem czasowym.

Potrawy gotowane są do min 70 *C zwykle do 80 – 90 % całego procesu, następnie szybko schładzane do temperatury poniżej 3 *C, w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Tak przygotowane potrawy mogą być przechowywane w temperaturze 0-3°C do 3 dni w komorach lub szafach chłodniczych. Przy wydawaniu dań należy dokończyć pozostałe 20 % procesu gotowania i wydać potrawy w czasie nie dłuższym niż 30 min od zakończenia procesu. Przez zachowanie wspomnianego schematu procesu  technologicznego uzyskujemy jakość dań, jaką otrzymamy w tradycyjnym gotowaniu Cook & Serve. Zachowujemy w ten sposób witaminy, składniki odżywcze, a także smak oraz naturalny kolor potraw.

Ci, którzy kiedykolwiek pracowali z produktami tej marki zapewne wiedzą, że Convotherm zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami, pozwalającymi lepiej przygotowywać produkty. Urządzenia produkowane w Niemczech pod hasłem „Your meal. Our mission.” są odpowiedzią na różnorodne potrzeby naszych klientów. Nowe piece konwekcyjno-parowe serii Convotherm 4 to niespotykana dotąd jakość w profesjonalnej kuchni. Najnowocześniejsza technologia, prosta obsługa i dbałość o higienę jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Kompleksowe, intuicyjne elementy obsługi dostępne są we wszystkich modelach i rozmiarach urządzeń – co jest ogromną zaletą w atmosferze charakterystycznej dla pracy w gastronomii. Nowoczesny design zastosowano w całej serii naszych nowoczesnych pieców konwekcyjno-parowych występujących w siedmiu różnych rozmiarach. W ten sposób powstaje połączenie funkcjonalnej elastyczności i nowoczesnego designu, co jest całkowitą nowością w tym segmencie produktów.

Convotherm 4 easyTouch

Pakiet easyTouch to przygotowane dla Państwa efektowne, praktyczne i kompleksowe rozwiązanie z 9-calowym, pełnopowierzchniowym ekranem dotykowym w spersonalizowanej wersji. Koncepcja obsługi jest logicznie prosta dzięki połączeniu już znanych i zupełnie nowych funkcji:
• ACS+ z doskonale dostosowanymi funkcjami dodatkowymi:
– Crisp&Tasty – odwilżanie na 5 poziomach
– BakePro – tradycyjna funkcja pieczenia na 5 poziomach
– HumidityPro – nawilżanie na 5 poziomach
– Prędkość wentylatora – na 5 poziomach
• ConvoClean+ w pełni zautomatyzowany system mycia z trybami:
eko, ekspres i standard, a na życzenie również z indywidualnym dozowaniem
• Złącze Ethernet/LAN

Zobacz katalog

Convotherm 4 easyDial

Najlepiej gotować samemu! easyDial wytycza nowe standardy manualnej obsługi: Wszystkie wprowadzane wartości oraz wszelkie funkcje dodatkowe ustawiane są na frontowym panelu, pozostając zawsze w zasięgu wzroku.
• ACS+ z doskonale dostosowanymi funkcjami
dodatkowymi:
– Crisp&Tasty – odwilżanie na 5 poziomach
– BakePro – tradycyjna funkcja pieczenia na 5
poziomach
– HumidityPro – nawilżanie na 5 poziomach
– Prędkość wentylatora – na 5 poziomach
• Półautomatyczny system mycia

Zobacz katalog

Chłodziarki szokowe, zwane inaczej uderzeniowymi to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia chłodnicze. Pozwalają na szybkie schłodzenie i zamrażanie potraw zaraz po ich przygotowaniu. Znajdują one zastosowanie w obiektach, w których przygotowuje się potrawy najpierw schłodzone a następnie podgrzewane i podawane klientom. Zgodnie z przepisami potrawy takie muszą być schłodzone w czasie nie przekraczającym 90 minut. Schładzarki są w stanie tym przedziale czasowym najpierw schłodzić potrawę o temperaturze +70°C do +3°C. Urządzenia z funkcją zamrażania szokowego umożliwiają dodatkowo zamrożenie potrawy do temperatury -18°C w czasie do 270 minut. Czas całego procesu uwarunkowany jest od jednorazowego załadowania komory (5-200 kg).

Zastosowanie chłodziarek uderzeniowych pozwala skracać czas pracy potrzebny do przygotowania potraw. Oszczędność ta jest najbardziej zauważalna w dużych lokalach, gdzie przygotowuje się wiele dań na zapas. Nie oznacza to jednak wcale, że „szokówki” to wyposażenie przeznaczone wyłącznie dla wielkich obiektów, równie dobrze sprawdzają się w małych motelikach.

Zobacz katalog