Sous Vide

Technologia Sous-Vide to połączenie techniki pakowania próżniowego i gotowania w niskich temperaturach.Korzyści wynikających z gotowania potrawy w niskich temperaturach jest wiele. Wcześniejsze zapakowanie składników w woreczek próżniowy zapobiega rozmnażaniu się bakterii tlenowych. Gotowanie w niskich temperaturach gwarantuje, że danie jest zdrowsze, ponieważ bogate w składniki odżywcze a także zachowuje swój intensywny smak i zapach. W porównaniu do pieców i kuchenek, urządzenia do gotowania sous – vide zużywają mniej energii.

Metoda sous vide gwarantuje, iż jakość pozostaje ta sama dzięki dokładnym czasom gotowania każdego dnia. Fusionchef  sous vide cyrkulator pozwala wstępnie gotować i dokończyć później w dowolnym momencie. Oznacza to mniejszy stres w kuchni w godzinach szczytu. Dodatkowo, wstępnie przygotowane potrawy chłodzone minimalizują psucie się świeżego produktu i ułatwiają planowanie zakupów.

Intensywne doznania smakowe dla Gości
Zmniejszenie kosztów produktu
Optymalne przygotowanie posiłków
Technologia przyjazna dla środowiska
Lepsza organizacja pracy w kuchni

Polecamy:

Cyrkulator Pearl

Pearl gwarantuje stabilność temperatury na poziomie ± 0.03 °C w pojemnikach lub naczyniach do gotowania (garnki) o pojemności do 58 litrów. Wyposażony w zintegrowaną siatkę ochronną, w celu zabezpieczania pływających worków przed bezpośrednim kontaktem z elementem grzewczym cyrkulatora, pompą i pływakiem. Mocna pompa zapewnia optymalną stabilność temperatury i cyrkulacji wody. Przyśpiesza nagrzewanie się wody po zanurzeniu schłodzonych worków z żywnością.

Zainstalowany timer umożliwia łatwe kontrolowanie pozostałego czasu do zakończenia gotowania. Dodatkowo Pearl został wyposażony w system zabezpieczający przed wyparowaniem wody. System ten ostrzega gdy poziom wody w naczyniu wymaga uzupełnienia oraz zabezpiecza przed uszkodzeniem urządzenia przed zalaniem zgodnie z IPX4, gwarantując tym samym bezpieczeństwo pracy.

Wykonana z higienicznej i odpornej na pozostawianie odcisków palców stali nierdzewnej pokrywa oraz jasny i czytelny wyświetlacz zapewnią nowoczesny i odpowiedni design dla Twojej kuchni.

Cyrkulator Diamond

Diamond posiada wszystkie funkcje Pearl, ale dodatkowo wyposażony został w innowacyjne funkcje, takie jak wstępnie zaprogramowaną pamięć temperatur do obróbki mięsa, ryb i warzyw, jak również podłączenie do bazy danych HACCP i kalibrację.

Używając sondy do pomiaru temperatury rdzenia potrawy, Diamond wyświetla informację, że zadana temperatura została osiągnięta. Specjalny software Easy fusionchef dostępny do tego modelu daje Ci możliwość pełnej kontroli i obserwacji trwających procesów zgodnych z HACCP, przy podłączeniu nawet 24 cyrkulatorów jednocześnie.

Trzy oddzielne timery mogą być uruchamiane oddzielnie, co zawsze pozwoli Ci na pełną kontrolę pracy nawet, przy największym ruchu w lokalu. Timer, który wskazuje najbliższy, kończący się cykl jest wyświetlany jako następny. Sygnał dźwiękowy i wizualny informuje Szefa, że żądany cykl się skończył. Timer zawsze odlicza czas do zera, dzięki czemu zawsze wiadomo jak długo potrawa była gotowana.